ULF - Ústecká Liga Florbalu

Pro koho je liga určena

Ústecká liga florbalu ULF je určena pro všechny amatérské florbalové týmy, které mají chuť zahrát si s jinými týmy na Ústecku a v okolí. Věk hráčů je omezen od 15 let.

 

Slovo zakladatele

poradatelHlavní myšlenkou ULF, je dát příležitost všem, koho nadchla hra s děrovaným balonkem, aby se měli možnost poměřit se sobě rovnými. Očekávám, že se budeme pravidelně setkávat v přátelském duchu, za účelem poměřit síly na hřišti v rámci fair-play a třeba si poté i společně sedneme a uhasíme žízeň.

Ústí je díky své poloze ideálním místem pro uspořádání takové soutěže. Jen v samotném Ústí se více či méně pravidelně schází nespočet sportovních nadšenců, aby se ve volném čase pobavili s přáteli a přišli na jiné myšlenky. Florbal se stal poměrně rychle jednou z nejvyhledávanějších kolektivních her a na neregistrované úrovni vznikají postupně po celé České republice další a další soutěže vedle ČF (Českého florbalu), které dávají možnost těmto nadšencům poměřit síly s dalšími týmy.

Smyslem nově vznikající ligy je proto nabídnout těmto amatérským nadšencům formát, kde se budou moci spolu utkávat. Naší základní myšlenkou je především spokojenost účastníků soutěže. Té chceme dosahovat poctivým a otevřeným přístupem, kdy budeme na straně jedné nositeli a vykonavateli myšlenky kvalitní a tradiční soutěže a na straně druhé chceme naslouchat návrhům a připomínkám jak ze stran týmů, tak ze stran samotných hráčů, které povedou zase a jedině ke zvýšení kvality a spokojenosti všech zúčastněných. Věřím proto, že najdeme všichni v tomto duchu společnou řeč a budeme se pravidelně setkávat nejen na hřišti.

Michal Wildhaber - aktivní hráč, zakladatel a pořadatel Ústecké ligy florbalu